WSPÓLNIK
Radca prawny Aleksandra Kieszek specjalizuje się w procesach cywilnych o szerokim spectrum, zarówno dotyczących spraw rodzinnych (dotyczących alimentów, kontaktów z dziećmi), pracowniczych, prawa zobowiązań, spraw roszczeń odszkodowawczych jak i skomplikowanych spraw gospodarczych w tym spraw z zakresu prawa budowlanego.
Prowadzi także postępowania sądowe przeciwko bankom, dotyczące sporów wynikających z umów obarczonych klauzulami abuzywnymi (kredyty denominowane, indeksowane, tzw. kredyty frankowe).
Na co dzień zajmuje się obsługą zarówno osób fizycznych świadcząc doradztwo prawne, jak i przedsiębiorców, którym świadczy pomoc prawną związaną z ich bieżącą działalnością przygotowując projekty umów, regulaminów i wszelkich dokumentów niezbędnych do zapewnienia ich płynnego funkcjonowania w obrocie prawnym.
Zajmuje się także wspieraniem nowych inicjatyw biznesowych, udzielając porad prawnych oraz przeprowadzając przez procedurę tworzenia nowych struktur biznesowych w każdej formie prawnej, zarówno osobom zakładającym działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorcom działającym w formie spółek prawa handlowego.
Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej organizacji pozarządowych polegające na przeprowadzaniu konsultacji, sporządzanie projektów dokumentów, rejestracji i zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym czy świadczeniu pomocy prawnej w uzyskiwaniu statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
WSPÓLNIK
W 1993 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w trakcie których specjalizował się w prawie cywilnym i prawie autorskim. W latach 1993-1994 był zatrudniony w L’Arche Lambeth Ltd. w Londynie, w Wielkiej Brytanii, następnie w latach 1994-1995 był prawnikiem w Dziale Nadzoru Właścicielskiego Morskiego Portu Handlowego Gdynia Holding S.A.
W latach 1995-1997 jako asystent w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Gdańskiego prowadził badania w zakresie prawa autorskiego i cywilnego.
W 1995 roku ukończył kurs Międzynarodowego Arbitrażu Gospodarczego organizowany prez American Bar Association oraz Central and East European Law Initiative.
Uczestniczył w dwuletnim kursie prawa angielskiego i europejskiego, organizowanym przez Univeristy of Cambridge – Diploma in an Introduction to English Law and the Law of the European Union.
Był pracownikiem Kancelarii Radców Prawnych w Sopocie.
W 1998 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku uzyskując tytuł radcy prawnego.
Od 2000 roku do chwili obecnej, założyciel wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Aleksandra Kieszek Piotr Sławek Jan Zbierski spółka cywilna.
Włada biegle językiem angielskim (Certificate of Proficiency in English) oraz komunikatywnie językiem francuskim.
Posiada bogate doświadczenie z zakresu prawa obrotu nieruchomościami, prawa autorskiego oraz prawa budowlanego, prawa turystycznego, prawa ochrony konsumentów i prawa pracy, jak również w zakresie prowadzenia spraw sądowych, w tym przed Sądem Najwyższym.
Specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z katastrofami lotniczymi, w tym samolotu wojskowego CASA pod Mirosławcem 2008 roku, czy samolotu Bryza w 2009 roku, a także w prowadzeniu spraw weteranów misji pokojowych w Iraku, Afganistanie oraz spraw weteranów służb mundurowych.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu w dziedzinie świadczeń z tytułu szkody na osobie obecnie prowadzi wiele spraw, których przedmiotem jest pozyskiwanie świadczeń przysługujących poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.
WSPÓLNIK
Obszar praktyki radcy prawnego Jana Zbierskiego dotyczy postępowań sądowych zarówno cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych, jak i administracyjnych.
Specjalizuje się w procesach przeciwko bankom ze szczególnym uwzględnieniem sporów wynikających z umów obarczonych klauzulami abuzywnymi (kredyty denominowane, indeksowane, tzw. kredyty frankowe).
Kolejną istotną grupą prowadzonych spraw są postępowania o odszkodowania, zadośćuczynienia i renty na rzecz poszkodowanych i ich rodzin. Źródłem szkód reprezentowanych klientów są zazwyczaj wypadki komunikacyjne lub przy pracy, zagraniczne misje wojskowe, a także błędy medyczne.
Ponadto reprezentuje przed sądami spadkobierców w postępowaniach spadkowych, tj. m.in. w sprawach o stwierdzenie nabycia i dział spadku.
Zajmuje się także sprawami dotyczącymi upadłości konsumenckiej.
Prowadzi również bieżące doradztwo na rzecz przedsiębiorców, obejmujące opiniowanie i sporządzenie umów, regulaminów, statutów, uchwał zarządów spółek, jak również wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego.
Wykonywanie zawodu radcy prawnego jest dla mec. Zbierskiego jedną z form skutecznej pomocy osobom poszkodowanym, stanowi także źródło radości, kiedy osoby te otrzymują od wymiaru sprawiedliwości ochronę przysługujących im praw, a sprawcy i podmioty odpowiedzialne ponoszą konsekwencje swoich działań lub zaniechań.
RADCA PRAWNY
W 2023 r. z wyróżnieniem zakończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. W 2024 r. z wyróżnieniem zdał egzamin radcowski oraz złożył ślubowanie przed dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.
Główny obszar praktyki radcy prawnego Mateusza Ropiejko dotyczy postępowań sądowych zarówno cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, jak i administracyjnych.
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa bankowego, prawa konkurencji oraz prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem praw konsumenckich w sporach wynikających z umów obarczonych klauzulami abuzywnymi (m.in. kredyty denominowane, indeksowane, tzw. kredyty frankowe).
Ponadto zajmuje się kompleksową pomocą prawną w postępowaniach dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Jako obywatel USA biegle posługuje się językiem angielskim, co jest szczególnie przydatne przy sporach z elementem transgranicznym oraz przy opiniowaniu umów z zagranicznymi kontrahentami.
Prywatnie miłośnik zwierząt, sportu oraz podróży.
RADCA PRAWNY
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia broniąc pracę magisterską na temat instytucji obrony koniecznej w Katedrze Prawa Karnego (1998 r.). Radca prawny od 2017 roku. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, której jest członkiem.
Podpułkownik Służby Więziennej w stanie spoczynku. Posiada unikalne doświadczenia zawodowe, wynikające z wieloletniej służby w tej formacji (na różnych stanowiskach), które sprawiają, że sprawy dotyczące szeroko pojmowanego więziennictwa (organów Służby Więziennej, administracji więziennej, czy funkcjonariuszy tej formacji), ale także osób pozbawionych wolności – nie mają dla niego tajemnic.
Zajmował się m. in. opracowywaniem projektów aktów normatywnych dotyczących kwestii penitencjarnych, w tym także rozporządzeń i ustaw.
Specjalizuje się w szeroko pojętej legislacji. Zapewnia przygotowywanie aktów prawnych, m. in. takich jak uchwały, regulaminy, statuty (zarówno podmiotów publicznych, jaki prywatnych), zarządzenia, akty prawa miejscowego (uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego), zgodnie z zasadami techniki prawodawczej i dobrymi praktykami obowiązującymi w zakresie legislacji. Usługi legislacyjne świadczone przez niego obejmują także przygotowywanie opinii prawnych, w tym odnoszących się do aktów normatywnych z zakresu zgodności z aktualnie obowiązującym prawem.
Nadal specjalizuje się także w prawie karnym wykonawczym, a zwłaszcza w prawie penitencjarnym, zapewniając wsparcie prawne w tym zakresie.
Na co dzień zajmuje się sprawami z zakresu prawa bankowego obejmującymi spory wynikające z umów kredytowych, w tym umów powiązanych z innymi walutami (m. in. spory w tzw. sprawach frankowych), oraz innymi sprawami cywilnymi (m. in. dochodzeniem odszkodowań i zadośćuczynień).
Dodatkowo interesuje się ochroną praw człowieka, co pozwala mu lepiej dostrzec i zrozumieć różne aspekty prawa.
W swojej pracy kieruje się tradycyjnymi wartościami, stawiając na rzetelność, uczciwość i profesjonalizm.
Wierzy, że: „Prawo jest sztuką czynienia tego, co dobre i słuszne” (Celsus), i to motto przyświeca mu w pracy prawnika.
ul. Legionów 112B/6, 81-472 Gdynia
5842706832